Connect with us

Koło

Pożar domu jednorodzinnego – nie żyje 5-latka 

Opublikowano

dnia

Zdjęcie przedstawia spalony budynek mieszkalny

07 maja 2022 r. o godzinie 01:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Koło przy ul. Dojazdowej. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba znajduje się w budynku objętym pożarem.  

Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG Koło oraz jednostki OSP z Koło nad Wartą oraz Wrząca Wielka. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że pali się budynek jednorodzinny parterowy. Jedna osoba przebywająca w budynku opuściła go przed przybyciem JOP. Podczas rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest część mieszkalna obiektu, ogień wychodzi przez okna na zewnątrz budynku, w budynku  w jednym z pomieszczeń znajduje się dziecko.

Strażacy zabezpieczeni w ODO podali dwa prądy wody w natarciu przez okna, z trzecim prądem wody ratownicy weszli do budynku przez główne wejście. Pożar ugaszono. Podczas  przeszukiwania pomieszczeń w jednym z nich strażacy zlokalizowali zwęglone ciało dziecka. Strażacy udzielili KPP osobie poszkodowanej, która opuściła budynek przed przybyciem straży pożarnej. Przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego po przebadaniu osoba poszkodowana odmówiła transportu do szpitala. Przy  pomocy wentylatora przewietrzono cały budynek. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność zarzewi ognia i podwyższonej temperatury. Kamera termowizyjna nie wskazała zagrożenia. Działania zakończono. Na miejscu pozostała Policja, która prowadzi swoje czynności.

W działaniach brało udział 22 strażaków  przez 3 godziny i 14 minut.

Tekst: asp.  Andrzej Brzoski

Zdjęcie: ARCHIWUM KP PSP KOŁO

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

Ukazał się kolejny folder o zabytkach Miasta Koło. Tym razem o tym

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Ukazał się, kolejny z serii bezpłatnych folderów o zabytkach Miasto Koło. Tym razem o Ratuszu 🏛🏫
Serdecznie zapraszam do lektury. 🙂
Jak zawsze, dostępny jest, w budynkach Urzędu Miejskiego, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole.

Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

Burmistrz Koła wręczył seniorom opaski

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Dzisiaj miałem przyjemność wręczyć kolejnej grupie zakwalifikowanych kolskich seniorów opaski do teleopieki. Monitorują one stan zdrowia oraz pozwalają na szybkie wezwanie pomocy ❤
W przyszłym roku będą kolejne.
Miasto Koło zakupiło 60 zestawów, dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa, z funduszu przeciwdziałania COVID-19, Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” Moduł II na rok 2022. Zamówienie zrealizowane zostało z funduszu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej .
Program realizowało Miasto Koło oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole

Krzysztof Witkowski/Facebook
Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane