Connect with us

Koło

Pożar domu jednorodzinnego – nie żyje 5-latka 

Opublikowano

dnia

Zdjęcie przedstawia spalony budynek mieszkalny

07 maja 2022 r. o godzinie 01:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Koło przy ul. Dojazdowej. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba znajduje się w budynku objętym pożarem.  

Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG Koło oraz jednostki OSP z Koło nad Wartą oraz Wrząca Wielka. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że pali się budynek jednorodzinny parterowy. Jedna osoba przebywająca w budynku opuściła go przed przybyciem JOP. Podczas rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest część mieszkalna obiektu, ogień wychodzi przez okna na zewnątrz budynku, w budynku  w jednym z pomieszczeń znajduje się dziecko.

Strażacy zabezpieczeni w ODO podali dwa prądy wody w natarciu przez okna, z trzecim prądem wody ratownicy weszli do budynku przez główne wejście. Pożar ugaszono. Podczas  przeszukiwania pomieszczeń w jednym z nich strażacy zlokalizowali zwęglone ciało dziecka. Strażacy udzielili KPP osobie poszkodowanej, która opuściła budynek przed przybyciem straży pożarnej. Przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego po przebadaniu osoba poszkodowana odmówiła transportu do szpitala. Przy  pomocy wentylatora przewietrzono cały budynek. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność zarzewi ognia i podwyższonej temperatury. Kamera termowizyjna nie wskazała zagrożenia. Działania zakończono. Na miejscu pozostała Policja, która prowadzi swoje czynności.

W działaniach brało udział 22 strażaków  przez 3 godziny i 14 minut.

Tekst: asp.  Andrzej Brzoski

Zdjęcie: ARCHIWUM KP PSP KOŁO

Koło

W Kole przy Kauflandzie będzie ładowarka dla samochodów elektrycznych

Opublikowano

dnia

Dodane przez

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi w Polsce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poszukuje bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw dla tradycyjnych pojazdów spalinowych. Na szczęście, zmieniający się trend w samochodach napędzanych prądem znalazł wsparcie w postaci sieci Kaufland… czytaj więcej na iKoło.pl

Kontynuuj czytanie

Koło

Ten kebab🥙 w Kole przy ulicy Sienkiewicza da się zjeść

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Kebab to jedno z tych dań, które zdobyło ogromną popularność na całym świecie. To połączenie soczystego mięsa, chrupiącej sałatki i aromatycznego sosu może zaspokoić głód w każdym z nas. Jednak nie każdy punkt serwujący kebaby dostarcza tak samo satysfakcjonujących doznań kulinarnych. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy kebab w Kole przy ulicy Sienkiewicza jest warty uwagi… czytaj więcej na ikoło.pl

Kontynuuj czytanie

Polecane