Connect with us

Koło

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kole

Opublikowano

dnia

14 stycznia 2021 roku na zasłużoną emeryturę odchodzi Komendant Powiatowy Policji w Kole, nadkom. Roman Pankowski. Jego obowiązki będzie pełnić mł.insp. Jacek Brzęcki, który wcześniej zajmował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Uroczystości związane z pożegnaniem odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Kole, nadkom. Romana Pankowskiego odbyły się w bardzo w kameralnym gronie z uwagi na obostrzenia sanitarne. Przełożonego kolskich policjantów pożegnała kadra kierownicza, bardzo serdecznie dziękując za współpracę i za zaangażowanie w pełnioną przez blisko 27 lat służbę w policyjnym mundurze, przekazując jednocześnie życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz realizacji planów i zamierzeń na emeryturze. Pan Komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Komendant zanim pożegnał się z kolską jednostką, życzył swojemu następcy utrzymania pozytywnej atmosfery oraz kontynuacji rozpoczętych wcześniej przedsięwzięć dotyczących funkcjonowania Komendy Powiatowej Policji w Kole. Mł.insp. Jacek Brzęcki dziękując za życzenia zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by utrzymać wysoki poziom pracy kolskich policjantów i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Będzie również dążyć do poprawy warunków bytowych funkcjonariuszy.

Nadkom. Roman Pankowski z Policją związany jest od 1995 roku. Służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej w Koninie w pionie prewencji. Kolejne szczeble kariery zdobywał w Komendzie Powiatowej Policji w Kole, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendzie Powiatowej Policji w Turku oraz Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. W dniu 5 lutego 2021 roku nadinsp. Piotr Mąka mianował go komendantem kolskiej jednostki.

Obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole mł.insp. Jacek Brzęcki w szeregi Policji wstąpił w 1994 roku i od początku swojej służby związany jest z garnizonem wielkopolskim z pionem kryminalnym. W czerwcu 2018 roku mł.insp. Jacek Brzęcki został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

Ukazał się kolejny folder o zabytkach Miasta Koło. Tym razem o tym

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Ukazał się, kolejny z serii bezpłatnych folderów o zabytkach Miasto Koło. Tym razem o Ratuszu 🏛🏫
Serdecznie zapraszam do lektury. 🙂
Jak zawsze, dostępny jest, w budynkach Urzędu Miejskiego, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole.

Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

Burmistrz Koła wręczył seniorom opaski

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Dzisiaj miałem przyjemność wręczyć kolejnej grupie zakwalifikowanych kolskich seniorów opaski do teleopieki. Monitorują one stan zdrowia oraz pozwalają na szybkie wezwanie pomocy ❤
W przyszłym roku będą kolejne.
Miasto Koło zakupiło 60 zestawów, dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa, z funduszu przeciwdziałania COVID-19, Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” Moduł II na rok 2022. Zamówienie zrealizowane zostało z funduszu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej .
Program realizowało Miasto Koło oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole

Krzysztof Witkowski/Facebook
Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane