Connect with us

Koło

Pożar budynku mieszkalnego w Kole

Opublikowano

dnia

31 stycznia 2022 r. o godzinie 23:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pożarze budynku mieszkalnego  w Kole na ulicy Nowy Rynek.  Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował zastępy z JRG Koło, OSP Koło nad Wartą i OSP Ruszków Pierwszy. Po dojeździe zastępów straży pożarnej  ustalono, że  pożarem objęte jest mieszkanie na poddaszu budynku.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań.  Ratownicy ubrani w sprzęt ODO podali dwa  prądy wody w natarciu na palące się mieszkania oraz jeden  prąd wody w obronie poszycia dachu. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację trzech osób ( dwie z poddasza przy użyciu drabiny przystawnej oraz jednej osoby z parteru). Na polecenie KDR-a zadysponowano  Zespół Ratownictwa Medycznego  na miejsce zdarzenia.

ZRM po przebadaniu osób poszkodowanych stwierdził brak potrzeby hospitalizacji. Po stłumieniu pożaru prowadzono oddymianie przy pomocy wentylatora oddymiającego i przeszukano cały budynek. W trakcie przeszukania w mieszkaniu na poddaszu ratownicy znaleźli zwłoki dwóch osób: zwłoki kobiety i mężczyzny.

Podczas przeszukania pomieszczeń ratownicy odnaleźli psa, którego ewakuowali i przekazali właścicielowi. Z podnośnika hydraulicznego strażacy dokonali rozbiórki dachówki w celu dogaszenia nadpalonej krokwi. Jednocześnie przy użyciu pilarki łańcuchowej prowadzono działania rozbiórkowe wewnątrz obiektu – wyniesiono nadpalone elementy budynku i przelano wodą. Pożar ugaszono. Po oddymieniu i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń miernikiem wielogazowym sprawdzono cały budynek pod kątem obecności tlenku węgla.

 Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, którzy po oględzinach budynku wyłączyli obiekt z użytkowania. Ratownicy sprawdzili przyległy budynek pod kątem występowania tlenku węgla – w mieszkaniu na parterze  przyległym do budynku, w którym wystąpił pożar miernik wskazał obecność tlenku węgla –  w pozostałych mieszkaniach brak obecności CO, parametry powietrza w normie. Ze względu na obecność tlenku węgla z mieszkania ewakuowano 1 osobę, która odmówiła udzielenia KPP przez strażaków.

Na miejsce akcji  przybyła Z-ca Prokuratora Rejonowego w Kole oraz przedstawiciel MCZK. Działania zakończono.

W działaniach brało udział 22 strażaków  przez 3 godziny i 34 minuty.

Tekst: mł. kpt. Marcin Chodkowski

Zdjęcie: ARCHIWUM KP PSP KOŁO

Koło

W Kole przy Kauflandzie będzie ładowarka dla samochodów elektrycznych

Opublikowano

dnia

Dodane przez

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi w Polsce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poszukuje bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw dla tradycyjnych pojazdów spalinowych. Na szczęście, zmieniający się trend w samochodach napędzanych prądem znalazł wsparcie w postaci sieci Kaufland… czytaj więcej na iKoło.pl

Kontynuuj czytanie

Koło

Ten kebab🥙 w Kole przy ulicy Sienkiewicza da się zjeść

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Kebab to jedno z tych dań, które zdobyło ogromną popularność na całym świecie. To połączenie soczystego mięsa, chrupiącej sałatki i aromatycznego sosu może zaspokoić głód w każdym z nas. Jednak nie każdy punkt serwujący kebaby dostarcza tak samo satysfakcjonujących doznań kulinarnych. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy kebab w Kole przy ulicy Sienkiewicza jest warty uwagi… czytaj więcej na ikoło.pl

Kontynuuj czytanie

Polecane