Connect with us

Koło

To z nimi będzie zorganizowany festyn “Pożegnanie Lata” w Kole

Opublikowano

dnia

Wspólnie z Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole 19 sierpnia br. zorganizujemy “Pożegnanie Lata”. 😀🌞🥤🎼🎯

Wczoraj, z Panem Czesławem Cieślakiem prezesem OSM w Kole, podpisaliśmy stosowne porozumienie w tej sprawie.

Krzysztof Witkowski Facebook

Na Festyn „Pożegnanie wakacji” planowany na 19 sierpnia br. na placu u zbiegu ulic Kolejowa-Blizna w Kole mieszkańców miasta i powiatu już dziś serdecznie zapraszają Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski oraz Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Czesław Cieślak. Włodarz wraz z Prezesem podpisali deklarację podjęcia współpracy przy organizacji tego wydarzenia.

Podczas konferencji w ratuszu burmistrz zaznaczył, że przedsięwzięcie jest w toku realizacji i nie poda jeszcze programu spotkania plenerowego, ale najważniejszy pozostaje fakt, że lokalne firmy wspierają działania na rzecz mieszkańców, a pomoc finansowa udzielona na organizację „Pożegnania wakacji” pozwoli na przygotowanie ciekawych atrakcji. – Zapraszamy wszystkich, najpierw będą animacje i rozrywki dla najmłodszych, później koncerty kilku zaproszonych formacji muzycznych – powiedział burmistrz Witkowski.

Z propozycji włączenia się w imprezę rozrywkową dla mieszkańców ucieszył się prezes OSM Czesław Cieślak. Przyznał, że działająca w Kole od 92 lat mleczarnia wiele wnosi w życie miasta, wpływa na jego rozwój, dając szansę utrzymania dla zatrudnionych pracowników i kilku tysięcy rolników z powiatu i nie tylko, ale czasem stwarza drobne uciążliwości, dlatego chętnie w ten sposób zrekompensuje mieszkańcom ewentualne niedogodności związane z funkcjonowaniem zakładu. – Ze względu na niełatwą sytuację ekonomiczno-polityczną kraju przewidujemy skromny charakter spotkania, nie będzie fajerwerków – zakończył żartobliwie prezes, wyrażając nadzieję, że trafimy w oczekiwania społeczne, a w przyszłości miasto i firma podejmować będzie kolejne wspólne działania…

Źródło: Miasto Koło

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

Pożar mieszkania w Kole przy ul. Poniatowskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

14 kwietnia 2023r. o godzinie 17:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koło przy ul. Poniatowskiego. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się  mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym, brak osób poszkodowanych. Ratownicy w sprzęcie ODO z linią gaśniczą weszli do mieszkania podali 1 prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Pożar ugaszono. Przy pomocy wentylatora oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia w budynku. Cały budynek przeszukano pod kątem obecności osób trzecich. Ratownicy z pomieszczenia objętego pożarem wynieśli nadpalone wyposażenie i przelali je wodą. Przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały żadnego zagrożenia. Działania Straży Pożarnej zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 1 godzinę i 29 minut.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Walczak

Zdjęcie:  Archiwum KP PSP Koło.

Kontynuuj czytanie

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane