Connect with us

Koło

Informacja dotycząca dodatku węglowego

Opublikowano

dnia

Getty Images

Drodzy Mieszkańcy Gminy Koło,

W dniu 19 lipca 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o dodatku węglowym. jednorazowy dodatek w kwocie 3.000,00 zł będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. 

W związku z powyższym prosimy, aby NIE ZGŁASZAĆ się po wnioski o dodatek węglowy do Urzędu Gminy w Kole do czasu, aż ustawa zostanie wprowadzona i wejdzie w życie. 

Urząd Gminy w Kole będzie informował na bieżąco mieszkańców o możliwości, terminie i miejscu składania wniosków.

Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński

Zdjęcie: Getty Images

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

Burmistrz Miasta Koła zaprasza na powitanie wakacji

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Kontynuuj czytanie

Koło

Pożar mieszkania w Kole przy ul. Poniatowskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

14 kwietnia 2023r. o godzinie 17:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koło przy ul. Poniatowskiego. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się  mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym, brak osób poszkodowanych. Ratownicy w sprzęcie ODO z linią gaśniczą weszli do mieszkania podali 1 prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Pożar ugaszono. Przy pomocy wentylatora oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia w budynku. Cały budynek przeszukano pod kątem obecności osób trzecich. Ratownicy z pomieszczenia objętego pożarem wynieśli nadpalone wyposażenie i przelali je wodą. Przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały żadnego zagrożenia. Działania Straży Pożarnej zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 1 godzinę i 29 minut.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Walczak

Zdjęcie:  Archiwum KP PSP Koło.

Kontynuuj czytanie

Polecane