Connect with us

Koło

Opaski bezpieczeństwa dla kolskich seniorów. Służą do tego

Opublikowano

dnia

Pozyskaliśmy grant w wysokości 100 tys. zł na opaski dla kolskich seniorów!

Gmina Miejska Koło podpisała Umowę w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Rozwój Cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia dotyczącej realizacji projektu grantowego „Cyfrowa Gmina”. Otrzymaliśmy grant w wysokości 100.000 zł na realizację usługi e-opieki obejmującej zakup opasek (na nadgarstek) monitorujących stan zdrowia kolskich seniorów wraz z systemem nadzorującym. W ten sposób zwiększamy zakres usług skierowanych do osób starszych. Pierwszym krokiem do realizacji programu będzie przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa zgodnie z wymogami projektowymi.

Opieka na odległość będzie realizowana za pomocą opaski bezpieczeństwa na nadgarstek dającej możliwość całodobowego monitorowania stanu zdrowia seniora oraz wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Dzięki opasce senior będzie ciągle pod kontrolą operatora pomocy w centrum alarmowym. Ten rodzaj opieki, zapewniającej natychmiastową pomoc, przyczyni się do podniesienia komfortu życia i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, zarówno osób potrzebujących, jak również ich opiekunów. Realizatorem i koordynatorem działań, prowadzeniem naboru i monitoringu właściwego korzystania ze wsparcia będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole. Przypomnijmy, że MOPS zajmuje się już realizacją i koordynacją Pilotażowego Projektu “Wielkopolski System Opieki Seniora” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022, przygotowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu – do którego u schyłku ubiegłego roku przystąpiła Gmina Miejska Koło.

Jak powszechnie wiadomo, żadne miasto, również nasze, nie jest w stanie odpowiedzieć w pełni na zapotrzebowanie w kwestii wsparcia wszystkich niesamodzielnych osób starszych, w oparciu o tradycyjne, stacjonarne formy opieki. Wpływ na taki stan rzeczy mają ograniczenia finansowe, kadrowe oraz infrastrukturalne. Sytuacja ta jest zjawiskiem występującym powszechnie, ze względu na rosnące potrzeby społeczeństwa na usługi opiekuńcze, skierowane do osób starszych, których udział w ogóle populacji dynamicznie wzrasta. Jak wskazują statystyki, osoby powyżej 65 roku życia będą stanowić prawdopodobnie 32% społeczeństwa do 2050 roku. Zatem zakup dostępu do systemu e-opieki wraz z urządzaniami pomiarowo-alarmowymi (opaskami na nadgarstek), pozwala poszerzyć ofertę gminnych struktur odpowiedzialnych za usługi społeczne o usługę e-opieki, świadczonej na rzecz niesamodzielnych seniorów, w szczególności osób 70+.

Źródło: Miasto Koło/Facebook

Zdjęcie główne: Getty Images

Koło

W Kole przy Kauflandzie będzie ładowarka dla samochodów elektrycznych

Opublikowano

dnia

Dodane przez

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi w Polsce. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poszukuje bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw dla tradycyjnych pojazdów spalinowych. Na szczęście, zmieniający się trend w samochodach napędzanych prądem znalazł wsparcie w postaci sieci Kaufland… czytaj więcej na iKoło.pl

Kontynuuj czytanie

Koło

Ten kebab🥙 w Kole przy ulicy Sienkiewicza da się zjeść

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Kebab to jedno z tych dań, które zdobyło ogromną popularność na całym świecie. To połączenie soczystego mięsa, chrupiącej sałatki i aromatycznego sosu może zaspokoić głód w każdym z nas. Jednak nie każdy punkt serwujący kebaby dostarcza tak samo satysfakcjonujących doznań kulinarnych. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy kebab w Kole przy ulicy Sienkiewicza jest warty uwagi… czytaj więcej na ikoło.pl

Kontynuuj czytanie

Polecane