Koło

Grand Prix Koło 2022 rozpoczęte

Opublikowano

dnia

Bieg o Puchar Dyrektora firmy Geberit zainaugurował szóste Grand Prix Koło. Na starcie sobotniego wyścigu stanęło 179 uczestników. Gajda i Wałowska wygrywają bieg, a Radomski i Mielecka najlepsi w marszu NW zawodów o Puchar Dyrektora firmy Geberit.

19 marca na Stadionie Miejskim odbył się Bieg o Puchar Dyrektora firmy Geberit czyli pierwszy                      z czterech biegów szóstej odsłony Grand Prix Koło 2022. Sobotnia rywalizacja toczyła się na 5 km dystansie. Rozegrane na nadwarciańskich wałach zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Być może wpływ miały na to sprzyjające wiosenne warunki pogodowe. Od samego startu mocno konkurowali dwaj biegacze młodego pokolenia Wojnicki i Gajda. Rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnął Kuba Gajda, który systematycznie podkręcał tempo i dotarł do mety z rewelacyjnym czasem 16:15. Drugi Łukasz Wojnicki uzyskał wynik 16:51. Trzeci w rywalizacji mężczyzn był Marcin Wojewoda (17:56). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Justyna Wałowska, która uzyskała wynik 19:45. Na kolejnych miejscach uplasowały się Andżelika Niklewicz (20:06) oraz Monika Wojciechowska (20:32). W sumie w biegu udział wzięło 138 zawodników.

Z kolei w rywalizacji Nordic Walking wystartowało 41 osób. Wśród całej stawki najlepsza okazała się być Agnieszka Mielecka. Jej wynik to 30:59. Druga wśród Pań była Kinga  Staśkiewicz (35:39). Trzecią lokatę zajęła Marzena Majewska (36:50). Męskie ściganie wygrał Marcin Radomski, który uzyskał czas 31:53. Drugi miejsce wywalczył Marcin Kurzawiński (32:23), a trzeci był Marcin Żurawik (33:27).

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy No Name Team wyprzedzając ekipę Triton Konin i Koło Biega.

Następne zawody Grand Prix Koło odbędą się 9 kwietnia w Dąbrowicach Starych, a uczestnicy będą się ściągać o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer.

Źródło: MOSiR