Connect with us

Koło

Te dwie ulice w Kole będą miały kanalizację sanitarną

Opublikowano

dnia

Do końca października kolejne dwie ulice🛣 w Kole będą miały kanalizację sanitarną🛁🚽 oraz nowy wodociąg💧. Udało się już ukończyć metodą przeciskową ułożenie nowego wodociągu na ulicach Różanej i Krokusowej. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy jak i przedsiębiorcy będą mieli zapewnione odpowiednie ciśnienie w kranach🚰 jak również zabezpieczenie przeciwpożarowe👩‍🚒🚒. Miesiąc temu ukończyliśmy układanie kanalizacji sanitarnej na ulicy Krokusowej a obecnie realizujemy budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Różanej. Po zakończeniu tej inwestycji ta część miasta będzie w pełni skanalizowana od ulicy Nagórnej po Boguszyniecką, Krokusową i Różaną. Wszystkie te inwestycje zostały zaplanowane w porozumieniu z Miasto Koło i Dr Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta Koła I wpisują się w plany budowy kolejnych dróg w naszym mieście. Bardzo nas cieszy, że wszystkie w.w. inwestycje kanalizacji sanitarnej w całości wykonują nasi pracownicy. Źródło: MZWiK Koło / Facebook

Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook
Źródło: MZWiK Koło / Facebook

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

Burmistrz Koła pozyskał tyle środków od początku kadencji

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Krzysztof Witkowski / Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Koło

Ukazał się kolejny folder o zabytkach Miasta Koło. Tym razem o tym

Opublikowano

dnia

Dodane przez

Ukazał się, kolejny z serii bezpłatnych folderów o zabytkach Miasto Koło. Tym razem o Ratuszu 🏛🏫
Serdecznie zapraszam do lektury. 🙂
Jak zawsze, dostępny jest, w budynkach Urzędu Miejskiego, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole.

Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane