Connect with us

Koło

Kasia Kowalska gwiazdą Dni Koła 2022

Opublikowano

dnia

Dni Koła 2022 będą w tym roku wyjątkowe, podobnie jak wyjątkowe są lokalne jubileusze. Z okazji 660-lecia lokacji miasta Koła oraz 60-lecia Fabryki Geberit w Kole Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta oraz Tomasz Pronin – Dyrektor Zarządzający Geberit Produkcja Sp. z o.o. podpisali dziś deklarację o wspólnej organizacji imprezy pod nazwą „Dni Koła 2022”. Święto miasta odbędzie się w sobotę 3 września 2022 r., miejscem plenerowego spotkania będzie Plac Narutowicza, a gwiazdą wieczoru – Kasia Kowalska!Wspólny jubileusz natchnął włodarzy miasta i Zarząd Geberit do tego, aby zorganizować coś wspólnie dla mieszkańców, których sporą część Geberit zatrudnia. Rozmowy o szczegółach przedsięwzięcia rozpoczęły się przed kilkoma tygodniami. – Cieszę się, że Spółka angażuje się w życie społeczne miasta i w imieniu samorządu dziękuję za wsparcie naszego dorocznego wydarzenia – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. Geberit sponsoruje m.in. koszty występu głównego wykonawcy – Kasi Kowalskiej z zespołem, jako koncertu finałowego podczas „Dni Koła 2022”. Kasia Kowalska znana jest wielu pokoleniom, a jej piosenki są ponadczasowe. – Mam nadzieję, że zapewnimy Państwu szampańską zabawę – powiedział Tomasz Pronin – Dyrektor Geberit.Kolski burmistrz nadmienił również, że organizacja planowanego 11 czerwca, na błoniach, festynu rycerskiego także uzyska wsparcie Spółki Geberit Produkcja.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Zdjęcie główne: Wikipedia

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

Pożar mieszkania w Kole przy ul. Poniatowskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

14 kwietnia 2023r. o godzinie 17:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koło przy ul. Poniatowskiego. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się  mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym, brak osób poszkodowanych. Ratownicy w sprzęcie ODO z linią gaśniczą weszli do mieszkania podali 1 prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Pożar ugaszono. Przy pomocy wentylatora oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia w budynku. Cały budynek przeszukano pod kątem obecności osób trzecich. Ratownicy z pomieszczenia objętego pożarem wynieśli nadpalone wyposażenie i przelali je wodą. Przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały żadnego zagrożenia. Działania Straży Pożarnej zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 1 godzinę i 29 minut.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Walczak

Zdjęcie:  Archiwum KP PSP Koło.

Kontynuuj czytanie

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane