Connect with us

Koło

Fenomenalna Olimpia Koło na turnieju w Zakopanem

Opublikowano

dnia

Dwie drużyny Akademii “Mała Olimpia” z rocznika 2011 i 2012 fenomenalnie spisały się w Ogólnopolskim Turnieju TATRY CUP 2022 w Zakopane. Podopieczni trenera Piotra Górskiego rocznik 2011 był najlepszy z grona 24 drużyn, natomiast rocznik 2012 trener Damian Fogiel przegrał w finale dopiero po rzutach karnych. Bardzo dobry występ orlików Olimpii Koło w Zakopanem.

Rocznik 2011 na I MIEJSCU, natomiast rocznik 2012 wysokie II MIEJSCE. Od 25 do 30 czerwca dwie drużyny MKS Olimpii Koło brały udział w jednym z najbardziej znanych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży “TATRY CUP” 2022 w Zakopane. Miasto Koło reprezentowała drużyna orlika młodszego – rocznik 2012 (trener Damian Fogiel) i drużyna orlika starszego – rocznik 2011 (trener Piotr Górski). W kategorii wiekowej orlik starszy (rocznik 2011) do turnieju zgłosiły się aż 24 drużyny.

Z racji renomy turnieju do Zakopanego stawiły się zespoły z różnych województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego, kujawsko – pomorskiego, lubelskiego i wielkopolskiego.

Drużyny z rocznik 2011 były rozlosowane do trzech ośmiozespołowych grup. Mecze w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Nasz zespół wygrał wszystkie siedem spotkań i zajmując pierwsze miejsce zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej, w której to zmierzyły się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Jak się później okazało w finałach również nie było mocnych na nasz zespół. Kolejne trzy zwycięstwa i remis dały młodym kolanom pierwsze miejsce w gronie 24 zespołów. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i okazały puchar, a decyzją organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju został wychowanek Olimpii Bartosz Dębiński.

Drużyny z rocznika 2012 rozlosowane były do dwóch grup siedmioosobowych. Do ścisłego finały wchodziły do 4 najlepsze drużyny. Pozostałe edkipy grały o Puchar Kasprowego. W tej części IV miejsce zajęła Olimpia Koło I. W ścisłych finale Olimpia Koło II zdobyła wicemistrzostwo, przegrywają w finale dopiero po rzutach karnych. Organizator wyróżnił zawodnika Olimpii Witolda Nowakowskiego. Warty odnotowania jest fakt, że każdy z chłopców otrzymał bon na zakup sprzętu sportowego w kwocie 120 zł. Podczas pobytu zawodnikom towarzyszyli ich najwierniejsi kibice – rodzice, którzy obecni byli na każdym meczu mocno dopingując. Podczas ceremonii wręczenia nagród zostali nawet wyróżnieni przez organizatora firmę ALMAR-SPORT za kulturalny doping.

Oprócz zmagań na boisku zawodnicy aktywnie wypoczywali. Uczestniczyli w wycieczce na Wielką Krokiew, zwiedzali Dolinę Białego w Tatrzańskim Parku Narodowym, oraz relaksowali się w aquaparku Gorący Potok. Nie mogło zabraknąć również spaceru po Krupówkach. Był to bardzo ciekawy turniej z mnóstwem atrakcji. Na pewno zapadnie w pamięci tych młodych adeptów piłki nożnej na długi czas.

W turnieju 2011 uczestniczyli: Norbert Olejnicki, Szymon Zaczek, Ignacy Wabnic, Bartosz Dębiński, Hubert Krygier, Szymon Banasiak, Olivier Zaczek, Szymon Kawka, Antoni Sowiński, Szymon Rogacki, Franciszek Kubsik, Wojciech Jakubowski Trener drużyny: Piotr Górski Kierownik drużyny: Roman Wabnic W turnieju 2012 uczestniczyli: Antoni Olczak, Oskar Jaskuła, Witold Nowakowski, Antoni Szczesiak, Michał Iwiński, Adam Wojciechowski, Aleksander Lewicki, Jan Pruszyński, Mateusz Kot, Igor Jerwan, Szymon Woziński, Filip Siekierski, Kacper Gębka, Franciszek Majewski, Kacper Lewandowski, Bryan Kawka, Patryk Kawka, Stefan Chruściński Trener drużyny: Damian Fogiel Kierownik drużyny: Piotr Nowakowski

Źródło: Olimpia Koło

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koło

Pożar mieszkania w Kole przy ul. Poniatowskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

14 kwietnia 2023r. o godzinie 17:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koło przy ul. Poniatowskiego. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą. W wyniku rozpoznania KDR ustalił, że pali się  mieszkanie na parterze w budynku wielorodzinnym, brak osób poszkodowanych. Ratownicy w sprzęcie ODO z linią gaśniczą weszli do mieszkania podali 1 prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Pożar ugaszono. Przy pomocy wentylatora oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia w budynku. Cały budynek przeszukano pod kątem obecności osób trzecich. Ratownicy z pomieszczenia objętego pożarem wynieśli nadpalone wyposażenie i przelali je wodą. Przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały żadnego zagrożenia. Działania Straży Pożarnej zakończono.

Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 1 godzinę i 29 minut.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Walczak

Zdjęcie:  Archiwum KP PSP Koło.

Kontynuuj czytanie

Koło

104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano

dnia

Dodane przez

27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wielkopolski zryw wolnościowy

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze.

Źródło: Krzysztof Witkowski/Facebook

Kontynuuj czytanie

Polecane