Region

Wspaniały występ szachistów UKS w Kościelcu

Opublikowano

dnia

02.04.2022 r., W Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie, odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Szachach. W turnieju wystartowało ponad 250. zawodników, w tym 26. z „Kiełbaski”. W kategorii dziewcząt do lat osiemnastu drugie miejsce zdobyła Jagoda Świderska, a trzecie Wiktoria Ziółkowska. Wśród chłopców na trzecim miejscu znalazł się Maciej Szafrański, a na piątym Adam Grochowski. W grupie do lat 15. Miłosz Świderski – 4, Maciej Anastaziak – 8, Igor Steckiewicz – 11, Małgorzata Sawicka – 12, Krzysztof Koza – 12. Do lat 13: Nadia Siupa – 7, Seweryn Kwiatkowski – 15, Wiktor Pisznot – 16. Do lat 11: Szymon Kujawa – 4, Lena Pisznot – 4, Maja Steckiewicz – 6, Dominika Ziętek – 12, Aleksander Szmajdziński – 20, Wojciech Stefański – 24. Do lat 9: Piotr Pawłowski – 6, Anna Siupa – 7, Pola Wiśniewska – 9, Joanna Siupa – 11, Laura Widerska – 13, Wiktoria Wróblewska – 14, Mateusz Zając – 16, Bartosz Markowski – 19. Awans do rozgrywek finałowych uzyskało aż 13 osób: Jagoda,  Wiktoria Ziółkowska,  Maciej Szafrański, Adam, Miłosz, Maciej Anastaziak, Szymon, Maja, Lena, Anna, Pola, Piotr. Czwarte kategorie zdobyli: Lena, Piotr i Mateusz. Piąte kategorie otrzymali: Anna, Pola, Joanna, Laura, Wiktoria Wróblewska, Aleksander i Nadia. Znakomicie zagrała Jagoda, która przeszła o dwie grupy wiekowe wyżej i zdobyła srebrny medal. Regulamin dopuszcza takie zmiany w przypadku finalistów mistrzostw Polski.